Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wigilia dla samotnych

Dnia 20 grudnia 2011 r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach odbyło się Spotkanie Wigilijne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Domaszowicach. Na uroczystość przybyło kilkadziesiąt starszych i samotnych osób z terenu gminy Domaszowice, a także Wójt Gminy – Zenon Kotarski, Przewodniczący Rady Gminy – Jan Nowak, Skarbnik Gminy – Ewelina Moniuszko-Czuczwara, ksiądz Tadeusz Strugała – Proboszcz Parafii Włochy, ksiądz Piotr Bałtorowicz - Proboszcz Parafii Siemysłów, ksiądz Andrzej Paliszek-Saładyga – Proboszcz Parafii Strzelce oraz ksiądz Marian Wolski – Proboszcz Parafii Woskowice Małe, a także dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy oraz przemówienia Wójta Gminy. Następnie wszyscy zgromadzeni dzielili się opłatkiem. Przybyli na uroczystość mogli skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych: barszczu, krokietów, pierogów z kapustą i grzybami, ryby, kapusty z fasolą, sałatek i śledzi. Były także domowe ciasta i owoce. Tradycyjnie podczas Wigilii śpiewano kolędy z zespołem ludowym „Tęcza” ze Strzelec. Uroczystość uświetniły Jasełka w wykonaniu uczniów z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Organizatorzy Wigilii – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Alicja Piasecka wraz z pracownikami składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu spotkania: Wójtowi Gminy – Zenonowi Kotarskiemu, Dyrekcji, nauczycielom i pozostałym pracownikom Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach, Publicznego Przedszkola w Domaszowicach oraz Szkoły Podstawowej w Polkowskiem. Dziękują także zespołowi ludowemu „Tęcza” na czele z kierownikiem Markiem Matysikiem oraz dzieciom z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach za przygotowane występy.

Wersja XML