Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wieści z przedszkola w Domaszowicach

Integracja przedszkolna-szkolna

Dnia 31 stycznia 2012 r. do przedszkola w Domaszowicach zawitała klasa V Szkoły Podstawowej z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach z przedstawieniem pt. „Pinokio”. Dzieci miały okazję przekonać się, że nawet niegrzeczny i niesforny Pinokio może „przemienić się” w dobrego i wrażliwego chłopca. Przedszkolaki po obejrzeniu teatrzyku były zafascynowane bohaterami. Dodatkowo dzieci na zajęciach plastycznych miały za zadanie namalowanie swojego ulubionego bohatera ze spektaklu „Pinokio”.

Dyrektor, pracownicy oraz dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach składają serdeczne podziękowania dla Dyrekcji ZGS oraz dla pani Elżbiety Wojtowicz za możliwość obejrzenia spektaklu oraz  integrację dzieci szkolnych z przedszkolakami.

***

Bal karnawałowy

W dniu 09 lutego 2012 r. w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach odbył się bal karnawałowy. Dzieci w pięknych karnawałowych strojach wspólnie z rodzicami i nauczycielami bawiły się i tańczyły razem z klaunem, który był wodzirejem i wymyślał różne zabawy oraz konkursy. Największą furorę zrobiły tańce „Kaczuchy”, „Krakowiak” oraz „Makarena”, które dzieci wykonały wspólnie z rodzicami.

***

Walentynki

Dzień Świętego Walentego w przedszkolu można poświęcić nie tylko miłości, ale uczuciom w ogóle. Pozytywne uczucia, jakimi dzieci obdarzają się nawzajem, to przyjaźń i radość z faktu przebywania ze sobą. Dzień 14 lutego 2012 również w przedszkolu w Domaszowicach był wyjątkowym dniem. Wszystkie dzieci zgromadziły się w jednej sali, aby wziąć udział w zabawach i konkursach walentynkowych. Przedszkolaki świetnie się bawiły wspólnie tańcząc w rytm wesołych i skocznych piosenek. 

Brak opisu obrazka

Każde dziecko przygotowało kolorowe laurki, które zostały podarowane najbliższym. Na zakończenie tego miłego dnia opiewającego w serdeczne uczucia dzieci otrzymały od Pani Dyrektor w podziękowaniu za liczne walentynki lizaki, oczywiście w kształcie serca.

***

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg

W środę, 15 lutego br. przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na plac przedszkolny, aby ulepić bałwana. W związku z tym, że pogoda wreszcie dopisała i było mnóstwo puszystego śniegu, dzieci z wielkim entuzjazmem robiły orły, lepiły bałwany oraz kule śniegowe.

Brak opisu obrazka

Po skończonej zabawie przedszkolaki wróciły do przedszkola na obiad, który smakował im wyjątkowo dobrze po wyczerpujących zabawach na śniegu.

                                                                                                          Joanna Sterczewska

Wersja XML