Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem X/XI 2012

HALLOWEEN

Dnia 30 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Polkowskiem odbyła się  zabawa związana z obchodami Halloween. Jest to zwyczaj związany z maskaradą, odnoszący się do święta zmarłych. Dla dzieci była to świetna okazja do zabawy, tańca, wspólnego spędzania wolnego czasu poza obowiązkowymi lekcjami.

Brak opisu obrazka

O atmosferę zadbali organizatorzy imprezy, czyli Samorząd Uczniowski, który przygotował odpowiednią scenografię oraz uczniowie, którzy popisywali się wyobraźnią, występując we własnoręcznie przygotowanych strojach, pasujących do tematyki imprezy.

Brak opisu obrazka

W trakcie trwania zabawy rozstrzygnięty został konkurs „Najładniejsza, najstraszniejsza dynia”. W  konkursie nagrodzeni zostali wszyscy biorący w nim udział uczniowie.

Brak opisu obrazka


 AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI W POLKOWSKIEM 

                                                                                                   „Dla Ciebie, Ojczyzno!”

Dzień 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszego narodu i historii Polski. W dniu tym obchodzimy rocznicę wielkiego wydarzenia historycznego – odzyskania niepodległości.

Brak opisu obrazka

Jest to doniosła chwila dla nas wszystkich - Polaków w kraju i za granicą, Polaków dużych i małych, pracujących i uczących się. Z sercami przepełnionymi najpiękniejszymi uczuciami. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Polkowskiem dnia 12 listopada br. złożyli hołd Ojczyźnie w podczas akademii przygotowanej dla społeczności szkolnej oraz rodziców.

Wierszem i piosenką uczcili to ważne dla nas Polaków święto. Ta lekcja historii została przygotowana przez panią Mirosławę Mentek, Lidię Brus i Jolantę Bogacz.

Brak opisu obrazka


ŚWIĘTO DRZEWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM  

Od ubiegłego roku Szkoła Podstawowa w Polkowskiem współpracuje z Klubem Gaja - polską nowoczesną organizacją ekologiczną, która angażuje społeczność do działań na rzecz  środowiska i poszanowania praw zwierząt.

Szkoła przystąpiła do programu edukacji ekologicznej „Święto Drzewa”, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października.

Brak opisu obrazka

Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska oraz zainspirowanie uczestników do podjęcia lokalnych działań dotyczących sadzenia i ochrony drzew w celu zmniejszenia skutków zmian klimatu na Ziemi. W tym roku w ramach Święta Drzewa przystąpiliśmy do 2 konkursów: „Czarodziejskie drzewo” i „Drzewo Roku”. W październiku br. w ramach konkursu „Czarodziejskie drzewo” posadziliśmy drzewa i krzewy przy parkingu na terenie podwórka szkolnego. „Drzewo Roku” to konkurs polegający na szukaniu drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi.

Mamy nadzieję, że znajdziemy takie drzewo.

Wersja XML