Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Co słychać u Ochotniczych Straży Pożarnych

GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

16 czerwca 2013 roku w Strzelcach odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, których głównym organizatorem była jednostka OSP w Strzelcach. W zawodach udział wzięło kilkanaście drużyn z terenu Gminy Domaszowice, które konkurowały w pięciu kategoriach. W kategorii Męska Drużyna Pożarnicza I miejsce zajęła OSP Strzelce, II miejsce należało do OSP Woskowice Górne, III przypadło OSP Włochy. W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopcy w wieku 15-18 lat I miejsce zajęła OSP Siemysłów, II miejsce należało do OSP Strzelce. W kategorii Kobieca Drużyna Pożarnicza I miejsce przypadło w udziale OSP Strzelce, II – OSP Włochy. Zwycięzcom zostały wręczone puchary i dyplomy. W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopcy do lat 15 wystartowały drużyny z Domaszowic, Włoch, Wielołęki, Woskowic Górnych i Strzelec. W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewczęta do lat 16 wystartowała drużyna z Włoch. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w rywalizacji w najmłodszych grupach wiekowych otrzymały pamiątkowe medale.

Brak opisu obrazka

Ponad to w  trakcie trwania zawodów zostały wręczone medale za wysługę lat na rzecz OSP; i tak za 5 lat przynależności do OSP medale otrzymali: Sandra Bzymek, Jagoda Pogorzelska, Paulina Bzymek, Paulina Bagińska, Martyna Łaźniowska, Krzysztof Wołczański, Sebastian Kuśmierczyk, Jarek Łaźniowski, Bukowiec Szymon. Za 15 lat przynależności: Ostrowski Mirosław i Szymon Mikitów; za 20 lat – Radosław Matysik, Marek Bodzioch i Rafał Bodzioch. Za 25 lat – Tomasz Bociąga; za 35 lat – Albert Nawrot; za 45 lat – Stanisław Dziedzina, Mieczysław Konarski  i Zdzisław Raducki. 50 lat na rzecz OSP działają: Jan Mospan i Roman Durski. Złota Odznaka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przypadła w udziale Karolinie Kaluzie, Kordianowi Kaluzie, Marcinowi Fyda, Patrykowi Jarosz, Damianowi Pogorzelskiemu, Kacprowi Witoś, Krzysztofowi Kopcik i Maciejowi Grot.

Brak opisu obrazka


DZIEŃ STRAŻAKA W STRZELCACH

„Szanowni Państwo, druhny, druhowie sympatycy Ochotniczego Pożarnictwa Witam wszystkich z wielką estymą, szacunkiem i cieszę się, że znowu spotykamy się w naszym gronie. Tym razem mamy dwa powody, które skłaniają nas do zorganizowania uroczystości w naszych skromnych progach, a mianowicie pierwszy z nich to Międzynarodowy Dzień Strażaka, drugi - to pomyślne zakończenie rozpoczętego około dwóch lat wstecz projektu unijnego polegającego na utworzeniu przy naszej Ochotniczej Straży Pożarnej kawiarenki z dostępem do internetu, który dzięki pomocy kierownictwa Gminy Domaszowice, Wójta Pana Zenona Kotarskiego a także pracownikom Pani Dagmarze Bak oraz Marcie Morga mógł zostać sfinalizowany. Pragnę również podziękować państwu Marzenie i Ryszardowi Nanowskim, którzy w bardzo dużym stopniu przyczynili się do zakupu sprzętu który będziemy mogli za chwilę oglądać”.

Brak opisu obrazka

Tymi słowami w dniu 05.05.2013 Prezes Zarządu Gminnego oraz zarządu OSP w Strzelcach dh. Roman Durski przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Następnie głos zabrały osoby zaproszone: Zenon Kotarski - Wójt Gminy Domaszowice, który oprócz podziękowań za ciężką społeczną służbę wszystkich druhów OSP Strzelce, przekazał list gratulacyjny oraz wiązankę kwiatów dla Naczelnika OSP Strzelce dh. Radosława Matysika w związku z nominacją na pierwszy stopień oficerski którą odebrał na uroczystościach zorganizowanych dniu 04.05.2013 na placu J. Piłsudskiego w Warszawie. Kolejno głos zabrał Komendant Gminny dh. Andrzej Prokop, który również podziękował za mobilność jednostki, sprawność operacyjną-techniczną. Przypomnijmy, że jednostka w roku ubiegłym wyjeżdżała ok 45 razy do różnego rodzaju zdarzeń oraz zdobyła Mistrzostwo Powiatu na zawodach Sportowo Pożarniczych. W imieniu wszystkich mieszkańców podziękowania złożył radny wsi Strzelce Albin Chrzanowski.

Brak opisu obrazka

Po zakończeniu części oficjalnej dh. Prezes Roman Durski zaprosił na część już mniej oficjalną, którą strażacy zorganizowali w formie pikniku przed remizą OSP Strzelce, na wszystkich czekały smaczne dania z grilla, napoje chłodzące oraz słodkości przygotowane przez żony strażaków lub przez nich samych, dla dzieci przygotowano zjeżdżalnie oraz popcorn i watę cukrową. Mogły także wypróbować działanie komputerów zakupionych w ramach projektu. Przypomnieć należy, iż w ramach realizacji projektu „Utworzenie salki komputerowo-multimedialnej z dostępem do Internetu w Strzelcach” zostały zakupione trzy zestawy komputerowe, modem internetowy z podłączeniem do Internetu, rzutnik multimedialny, ekran, urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, oraz zabezpieczono w sposób profesjonalny mienie OSP zakładając alarm oraz monitoring zewnętrzny remizy.

Koszt całego projektu wyniósł ok 23000 złotych z czego 5000 złotych to wkład własny Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach (pieniądze pochodziły z różnego rodzaju pikników, darowizn, zbiórek złomu).

Strzeleccy Strażacy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się finansowo oraz rozumiejąc ich potrzeby pomogli w realizacji tego zadania.

Dziękujemy


FESTYN STRAŻACKI W SIEMYSŁOWIE

W dniu 19 maja 2013 roku w Siemysłowie został zorganizowany festyn mający uczcić Dzień Strażaka. Organizatorami była OSP Siemysłów i OSP Starościn. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Wśród wielu atrakcji znalazły się: pokaz ratownictwa drogowego i akcja ratowniczo-gaśnicza na przykładzie pożaru samochodu, pokaz gaszenia pożaru z podnośnika mechanicznego.

Brak opisu obrazka

Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły korzystać z dmuchanego placu zabaw; był grill i ciasto przygotowane przez mieszkańców Siemysłowa. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna. W uroczystości udział wzięli Zenon Kotaski – Wójt Gminy Domaszowice, a także Barbara Bednarz – Wójt Gminy Świerczów, Pani Renata Jażdż-Zaleska, ksiądz Piotr Bałtarowicz, Radni, sołtysi i mieszkańcy obu gmin oczywiście. Pogoda dopisała i wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli bawili się znakomicie.

Strażacy OSP Siemysłów dziękują strażakom OSP Starościn za pomoc w zorganizowaniu festynu.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka


PODZIĘKOWANIA

W sobotę 18 maja 2013 r. przeprowadziliśmy zbiórkę złomu w Domaszowicach. Dzięki wsparciu wielu osób zebraliśmy całą przyczepę złomu. Po zważeniu okazało się, że jest to ok. 1500 kg złomu zwykłego i 38 kg metali kolorowych na kwotę 1100 zł.

Jeszcze większym zaskoczeniem dla nas było to, że kilka osób wsparło nas darowizną pieniężną w kwocie 120 zł.

Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup nowego samochodu pożarniczego, ponieważ nasz stary Volkswagen T4 ma już 22 lata i często zawodzi.

Kolejną zbiórkę złomu przeprowadzimy we wrześniu, o czym wcześniej poinformujemy.

Strażacy OSP Domaszowice

***

Ochotnicza Straż Pożarna w Siemysłowie składa serdeczne podziękowania dla mieszkańców wsi, za okazaną pomoc w kolejnej zbiórce złomu. Dzięki temu uzyskaliśmy kwotę 4.650,00zł którą przeznaczymy na zakup samochodu pożarniczego.

Naczelnik OSP Siemysłów

Grzegorz Białkowski

Wersja XML